آموزش نصب سیستم اعلام سرقت

آموزش نصب دزدگیر اماکن

برای نصب دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت ابتدا باید کلیه تجهیزات لازم  و نقشه کار در اختیار نصاب سیستم اعلام سرقت قرارداده شود.

نقشه کار نقشه ای است که مشخص می کند آن مکان به چند حسگر نیاز داشته و حسگرها و کنترل پنل و آژیرهای اعلام سرقت چه مشخصاتی داشته و در کجاهای مکان باید نصب شوند.

نقشه کار

تهیه نقشه برای نصب تجهیزات اعلام سرقت توسط کارشناس سیستم انجام می شود. کارشناس به هنگام بازدید از مکان علاوه بر اینکه نقاط حساس مکان را شناسایی می کند، طرحی برای اجرای سیستم اعلام سرقت تهیه کرده که در آن نوع تجهیزات و لوازم مورد نیاز و تعداد آن ها مشخص می شود.

همچنین در این طرح ، نقشه جانمایی تجهیزات و مسیرهای کابل کشی و رعایت استانداردهای این سیستم نیز آورده می شود. شکل زید نقشه جانمایی و مسیرهای کابل کشی سیستم اعلام سرقت مشاهده می شود.

نقشه مار اعلام سرقت - نقشه کار دزدگیر اماکن

نقشه جانمایی تجهیزات اعلام سرقت

با توجه به نقشه فوق مشخص می شود که برای نصب سیستم اعلام سرقت در این مکان به چند چشمی دزدگیر یا حسگرهای اعلام سرقت و بلندگو نیاز می باشد و اینکه مکان نصب سیستم اعلام سرقت در کجای مکان است.

همچنین در این نقشه ارتفاع نصب تجهیزات نیز معلوم شده است. البته به ضمیمه این نقشه یک نقشه دیگر که مسیر کابل کشی را مشخص می کند به علاوه لیست تجهیزات و لوازم مورد نیاز نیز پیوست می شود.

نصاب با در اختیار داشتن نقشه کار و تجهیزات مورد نیاز ، اقدام به نصب تجهیزات اعلام سرقت در آن مکان می نماید.

اما نصاب برای نصب تجهیزات سیستم اعلام سرقت باید از دستورالعمل های نصب و راه اندازی سیستم اعلام سرقت آگاهی داشته باشد. این دستورالعمل ها به عبارت زیر می باشند.

جانمایی مناسب چشمی های دزدگیر

Image result for ‫چشمی اعلام سرقت‬‎

  • آموزش و معرفی سیستم اعلام سرقت

راهنمای اتصال رله برای درب بازکن اعلام سرقت

  • Related image

Related image

 

Related image

 

Image result for ‫برد دزدگیر کلاسیک‬‎

 

Image result for ‫برد دزدگیر کلاسیک‬‎

 

Image result for ‫برد دزدگیر کلاسیک‬‎

 

  • آموزش نصب دزدگیرهای معمولی بدون تلفن کننده

دزدگیر های معمولی تشکیل شده از پنل مرکزی بدون تلفن کننده، چشمی های تشخیص حرکت، آژیر و سیم های ارتباطی می باشد.

دزدگیر های معمولی

  • آموزش نصب دزدگیرهای با تلفن کننده خط شهری و سیم کارتی

دزدگیرهای در سطح پیشرفته تری هستند که علاوه بر ایجاد آلارم به صورت صوتی آلارم خود را از طرق پیامک و تماس تلفنی به افراد سازمان ارسال می کنند.

  • آموزش نصب تجهیزات جانبی دزدگیر تماما به صورت عملی از قبیل چشمی، مگنت، شوک سنسور، پدال و…

بر روی سیستم اعلام سرقت لوازم جانبی مختلف با کاربردهای سودمندی نصب می شوند همه لوازم یاد شده در آموزش نصب دزدگیر اماکن توسط کارآموزان نصب خواهند شد.

  • آموزش سیم کشی دزدگیر اماکن

سیم کشی برق ورودی، باطری پشتیبان استاندارد سیم های بکار رفته در سیم کشی و نحوه اصولی سیم کشی دردگیر اماکن در این دوره آموزشی جزء سرفصل های این دوره می باشند.

  • آموزش برنامه ریزی تلفن کننده ها

تلفن کننده هایی که برروی دزدگیر های اماکن نصب می شوند دارای قابلیت تماس از طریق خط شهری و سیم کارت را دارند معمولا ۱۰ الی ۲۰ حافظه برای این منظور بر روی دزدگیرها وجود دارد این تلفن کننده ها امکانات دیگری از قبیل کنترل دزدگیر از راه دور، قابلیت شنود صدای محیط، قابلیت ضبط پیغام و … را دارند که تمامی آنها قابل تنظیم هستند.

  • آموزش تعریف کردن ریموت کنترل و چشمی بی سیم به پنل مرکزی

LERN کردن یا تعریف ریموت کنترل و چشمی های بیسیم در آموزش نصب دزدگیر اماکن برای چندین مدل کاربردی آموزش داده خواهد شد ریموت کنترل برای خاموش و روشن کردن دزدگیر از راه دور و چشمی بیسیم برای زمانهایی که امکان سیم کشی برای محل وجود ندارد کاربرد دارند.

  • آموزش عیب یابی و رفع خطاهای دزدگیر اماکن

عیب یابی و سرویس کاری سیستم های اعلام سرقت مختلف در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن مجتمع آموزشی برق بصورت کامل به کارآموزان آموزش داده می شود تا بصورت کامل آماده بازار کار شوند.

  • و…
دیدگاه‌ها ۰

*
*

15 + 10 =